כספים

מתי צריך לשלם מס רכוש?

נתונים ממוחשבים

תשלום של מס רכוש מתקיים בעת רכישה של דירה ראשון ושנייה. כמה הוא עולה וכיצד תוכלו לדעת מראש כמה אתם עומדים לשלם – במאמר.

מס רכוש – מהו?

מס רכוש הוא המס הקבוע בחוק אשר משולם למדינה בעבור רכישה של דירה ראשונה או שנייה. למעשה, ישנן כמה דרגות מס שונות והן נקבעות ע"פ מספר פרמטרים, כאשר למעשה ניתן לשלם מס רכישה בשיעור של 0%, 3.5%, 5%, 8% והמדרגה הגבוהה ביותר היא עשרה אחוז. בנוסף, ישנם מקרים חריגים אשר בהם ניתן לשלם מס זכאות מופחת והוא כולל נכים, נפגעי פעולות איבה ומשפחות שכולות וכן עולים חדשים או תושבים חוזרים. חשוב לזכור כי כל רוכש דירה מחויב להצהיר לשלטונות המס אודות רכישת הדירה, בתוך כ 30 יום. על מנת להגיש את ההצהרה לרשויות נדרשת התקשרות עם עו"ד אשר מומחה לדיני מקרקעין, וזאת לאור העובדה כי יש למלא תצהיר אשר כוללת את פרטי העסקה, סך התמורה אשר משולמת כמו גם סך המס אשר מגיע כמו גם אופן החישוב שלו. לאחר מילוי התצהיר, חשוב לבדוק כי התצהיר יהיה חתום ע"י עורך דין, אשר הוא הסמכות הבלעדית לחתימה על תצהירים מסוג אלו. על כן,התקשרות עם עו"ד לענייניי מקרקעי חשובה וחיונית, הן מבחינה חוקית והן לאור הקלות מס הרכוש  אשריש לבדוק.

אנשי מקצוע

מתי יש לשלם את מס הרכישה ומה קורה אם מפגרים בתשלום?

את מס הרכישה יש לשלם בתוך כ 14 יום, ובמקרים חריגים בתוך כ 50 יום. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי כל איחור בתשלום המס עלול לגרום קנס כספי, כמו גם תשלומי הצמדה וריבית. בנוסף, תשלום המס יכול להתבצע בשני דרכים עיקריות: תשלום של מס רכוש אל מול מנהל מס מקרקעין במקום בו אתם מתגוררים או דרך פורטל התשלומים הממשלתי, אשר בו ניתן לשלם סכום אשר מוגבל ל 15,000 ₪ בלבד.

מדוע חשוב להתקשר עם עו"ד לענייני מקרעין בתהליך של רכישת דירה ותשלום מס רכוש?

עו"ד לדיני מקרקעין יטפל בעבורכם בתהליך ההצהרה אל מול רשויות המס, כמו גם העברת הסכום הראשוני לאחר שהועברו מלוא זכויות המקרקעין. עו"ד מירי יעקב גביש מתמחה מזה שנים ארוכות בליווי משפטי של רוכשי דירות, וזאת בזכות ניסיון של שנים בתחום. באמצעות עו"ד גביש תוכלו לקבל את המידע המשפטי הטוב ביותר, כמו גם בדיקת זכאותם להטבות מס אשר יאפשרו לכם לחסוך אלפי שקלים בעבור מס הרכוש על כן, אם אתם עומדים בקרוב לחתום על דירה חדשה למטרת מגורים כמו גם השקעה, אנו מזמינים אתכם לפנות בהקדם האפשרי דרך האתר בכתובת https://brunolaw.co.il להשאיר פרטים ולאחר זמן קצר תוכלו לקבל חוות דעת משפטית,כמו גם אפשרות להתקשרות דרך המספר 073-3744460.