אנשי מקצוע

האם שיפוץ קל של קירות מתקלפים מוריד את המחיר

צבע שעבר זמנו

ביצוע שיפוצים בבית מהווה צעד חשוב עבור הבעלים והדיירים, מכמה בחינות. בראש וראשונה, מדובר בהוצאה כספית משמעותית. למעשה, אחרי רכישת הבית ורכישת רכב משפחתי, ההוצאות על שיפוצים הן הגבוהות ביותר ברשימת ההוצאות של המשפחה. כשמדובר בשיפוצים, מדובר על הוצאה של כמה אלפי שקלים לכל הפחות, והוצאה של כמה עשרות אלפי שקלים אם מדובר בשיפוצים רציניים. כיוון שכך, לפני שמתחילים את התהליך המסובך למדיי, הארוך וגם יקר, כדאי לעצור רגע ולחשוב כמה באמת נדרש השיפוץ, מהם הכמיות של החומרים למ"ר אותם אנחנו צריכים, מהי המטרה שלשמה נדרשים השיפוצים? מה המשפעות של כל אחד מהמרכיבים בתהליך השיפוצים ומה יחס העלות מול תועלת שלו? לדוגמה – האם שיפוץ קל של קירות מתקלפים מוריד את מחיר השיפוצים? אם כן, עד כמה? ואם לא, מה התועלת בביצוע השיפוץ? בשורות הבאות נרחיב את היריעה באשר לדרך שבה כדאי לקבל את ההחלטה על אופי השיפוצים וההיקף שלהם.

קיר מתקלף

הגדרת המטרה לתהליך השיפוצים

כשמתחילים לחשוב על שיפוצים, חשוב מאד להגדיר מראש לאן הם חותרים. המטרות של השיפוצים עשויות להיות רבות ומגוונות, והשיפוצים חייבים להתבצע בהתאם. אם המטרה של השיפוצים היא שיפור איכות החיים בבית, הרי שיש להגדיר מראש אילו בעיות הם אמורים לפתור. בהתאם לכך ניתן לאמוד את ההוצאה הצפויה ולפעול להשגת המימון הנדרש. אם המטרה של השיפוצים היא שיפור קוסמטי של מראה הבית על מנת להציע אותו למכירה, הרי שיש להגדיר מראש מהי הדרך הנכונה לעשות זאת. האם שיפוץ מלא, כלומר קילוף הקירות וצביעה, או שמא שיפוץ קל של קירות מתקלפים? מהם הבדלי המחירים בין סוגי השיפוצים? חשוב לשים לב לעניין המחיר, כיון שלעיתים קרובות ההבדל בתוצאה הוא ענק, וההבדל במחיר איננו משמעותי.

יחס עלות תועלת והמשמעות שלו

יחס עלו תועלת, פירושו מדידת התועלת הצפויה מהשיפוץ, ביחס להוצאה הכרוכה בו. דוגמה טובה לכך היא החלפת צנרת – פעולה שהעלות שלה גבוהה למדיי, אבל התוצאות שלה משדרגות את איכות החיים בבית באופן משמעותי. לעומת זאת, המחיר של החלפה חלקית של הצנרת יכול להיות קרוב למחיר של החלפה מלאה, אבל התוצאה היא דריכה במקום, ובעיות אינסטלציה חוזרות ונשנות למרות ההשקעה. התשובה דומה, גם כששוקלים האם שיפוץ קל של קירות מתקלפים מוריד את המחיר של שיפוצים. התשובה בערכים מוחלטים היא חיובית. עם זאת, המונחים של עלות מול תועלת התשובה שלילית. המחיר של שיפוץ קירות מתקלפים, ולו הקל ביותר, מתקרב למחיר של שיפוץ הכולל צביעה ואפילו תיקונים משמעותיים בקיר. המאמץ הוא אותו מאמץ, ודווקא התוספת הקטנה באופן יחסי עבור עבודה יסודית, היא זאת הנותנת את הערך המוסף הגבוה ביותר

אם יש לך עניין בביצוע שיפוצים בבית או בעסק, זה המקום הנכון עבורך. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנשי המקצוע שלנו יחזרו אליך בהקדם. הם יסייעו לך בהגדרת הצרכים ובביצוע השיפוץ עד לסיומו המוצלח.

 אנשי המקצוע הנדרשים עבור פרויקט בנייה לפרטים נוספים לחץ כאן